Eelüritused

Rahvusvaheline doktorikool "Metabarcoding Data Management and Open Data"
29. mai – 1. juuni 2017
Chemicum, Ravila 14A
Kursusel tutvustatakse meta-triipkoodistamise andmete haldust, sh teadusandmete haldust PlutoF platvormil, UNITE andmekogude annoteerimist ning sekveneerimise andmete analüüsi. Lisaks on kavas kolm teaduslikku ettekannet meta-triipkoodistamise ja -genoomika teemadel. Kursuse viimasel päeval toimub UNITE jamboree, kus osalejad valmistavad ette publitseeritud mass-sekveneerimise (HTS) uuringuid UNITE liigihüpoteeside spetsiaalseks versiooniks.
Korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning maateaduste ja ökoloogia doktorikool.
Lisainfo: https://unite.ut.ee/courses.php?id=1

Kevadine aiapäev (Tartu Ülikooli botaanikaaed)
3. juunil 2017 kella 10.00-16.00
Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai 38)
Loengud tasuta, kasvuhoonete külastamine piletiga
Aiahuvilistele mõeldud info- ja müügipäeval saab kuulata loenguid ja küsida nõu oma ala spetsialistidelt, samuti osta taimi väiksematelt tuntud taimemüüjatelt. Loengutel räägib Arnold Hannust rododendronitest ning Riho Teras mülkaaiast.

Linnalooduse näitus "Ma pole külaline, ma elan siin" (Tartu loodusmaja)
6.-9. juunil 2017 kella 10.00-18.00 ja 10. juunil kella 11.00-16.00
Tartu loodusmaja (Lille 10)
Tasuta
Mänguline näitus kutsub märkama elusolendeid, keda me alati tähele ei pane. Väljapanek tutvustab inimese looduslikke naabreid linnas ning pakub mõtlemisainet elukeskkonna ja kodu väärtustest. Millise elukeskkonna me oleme loonud nii endale kui ka taimedele ja loomadele? Külastajad saavad proovida linnaplaneerimist ja osavusmänge, katsetada hemeromeeterit ning kuulata linnahääli.

Loodusfilmide õhtu (Tartu loodusmaja ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum)
6. juunil 2017 kell 18.00 ja 20.00
Tartu Ülikooli loodusmuuseum (Vanemuise 46 ringauditoorium)
Tasuta
Kavas on loodus- ja keskkonnateemalised filmid, mis jutustavad inimese ja looduse seostest ning vastuoludest.
Kella 18.00-19.30 vaatame filmi "Inimese mõõt" (Eesti 2010, režissöör Marianne Kõrver). Film pälvis 2011. aastal Matsalu loodusfilmide festivalil žürii eriauhinna. Filmi kommenteerib Tartu Ülikooli taimeökoloog Lena Neuenkamp. Vaata treilerit
Kella 20.00-22.00 vaatame filmi "Jäätmete maitse" (Saksamaa 2011, režissöör Valentin Thurn). Film pälvis 2012. aastal Matsalu loodusfilmide festivalil I preemia kategoorias "Inimene ja loodus". Filmi kommenteerib Eesti Rohelise Liikumise tegevjuht Marilin Eessalu. Vaata treilerit
Tutvu kogu filmiprogrammiga siin.

back forward