Fotokonkurss "Metsik linn"

Fotokonkurss “Metsik linn” kutsub sind märkama ja pildistama linnaloodust. Linnupojad paneelmaja rõdukastis, esimene roheline võrse trepikivide vahel või kakupojad pargis möödujatele nägusid tegemas - need on vaid mõned näited linna metsikusest. Pole ka vahet, kas teed klõpsu telefoni või kaameraga - kui usud, et oled jäädvustanud midagi vahvat ja tähelepanuväärset, siis saada kindlasti oma foto konkursile. Julgustame sind pöörama oma kaamerat ka sinna, kus midagi on valesti ja inimene võiks looduse suhtes tähelepanelikum olla.

Vaata laste ja noorte kategooriasse laekunud fotosid portaalis Noorte hääl ja vali oma lemmik! Hääletada on võimalik 5. juunini 2017.

Tingimused

 1. Konkurss kestab 20. märtsist kuni 20. maini (k.a) 2017.
 2. Konkursi teemaks on linnaloodus. Konkursile oodatakse pilte, mis on tehtud linnakeskkonnas ning räägivad lugusid looduse ja linna püüdlusest koos elada.
 3. Võistlusel osalemiseks lae oma foto(d) üles selleks mõeldud veebikeskkonnas: http://veeb.ut.ee/photo-contest/metsik-linn-2017
 4. Nõudmised võistlustööle on järgmised:
  • fotosid oodatakse konkursile digitaalselt .jpg formaadis,
  • foto minimaalne suurus peab olema vähemalt 1 MB ja pikem külg vähemalt 3000 pikslit, maksimaalne suurus 20 MB ja pikem külg kuni 6000 pikslit,
  • fotol on lubatud kadreerimine, heleduse, kontrasti ja värvi korrektsioon, teravustamine ning tolmuplekkide eemaldamine,
  • žüriil on õigus tingimustele mittevastavad fotod võistluselt eemaldada.
 5. Fotoga koos tuleb esitada:
  • autori nimi,
  • kontaktandmed (telefon, e-post),
  • foto pealkiri,
  • foto tegemise aeg ja koht (maakond, asula/linn), võimalusel ka foto saamislugu.
 6. Iga autor võib esitada kuni kolm fotot.
 7. Konkurss toimub kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a) ning üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud).
 8. Laste ja noorte kategooriasse esitatud fotod osalevad peale konkursi lõppu ka avalikul rahva lemmiku valimisel Delfi noorte hääle veebilehel.
 9. Osaleda ei või Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ning Eesti Loodusmuuseumi töötajad ning teised konkursi korraldamisega seotud isikud.
 10. Korraldajatel on õigus võistlusel osalevaid töid kasutada konkursi ja selle tulemuste tutvustamisel veebis, meedias, näitustel ja avalikel üritustel, viidates töö autorile.
 11. Foto(de) saatja vastutab, et autoriõigused kuuluvad talle.
 12. Võidutööd kuulutatakse välja 7. juunil 2017 Tartu kesklinnas toimuval Tartu loodusfestivali avapäeval.

Konkursi toetavad auhindadega Photopoint, National Geographic Eesti, Looduse Omnibuss, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, Salibar OÜ, MyPrint, Seto Folk, Tartu linn, Keskkonnaamet, Energia Avastuskeskus ja teaduskeskus AHHAA.

Fotosid hindab žürii koosseisus Rein Kuresoo (loodusemees ja fotograaf), Lennart Lennuk (loodusnäituste kuraator), Ingmar Muusikus (fotograaf), Margot Sakson (kunstnik), Sven Začek (fotograaf) ning Eve Valper (kujundaja).

Fotokonkursi korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja Eesti Loodusmuuseum. Toetab Tartu linn.

Kontakt:
Veljo Runnel
tel 520 6108
veljo.runnel@ut.ee

back forward