Reede, 9. juuni

Kell 06.30 linnuvaatlusretk (Eesti Ornitoloogiaühing)
Algus laululava alumises parklas
Tasuta
Ornitoloogi Andres Kalamees juhendamisel teeme varahommikuse linnuõpperetke Supilinnas. Kogunemine laululava alumises parklas. Retk kestab poolteist kuni kaks tundi.

Kella 10.00-18.00 maastikukunsti installatsiooni rajamine (Emajõe Aed)
Emajõe aed (Ranna tee ja Ujula tänava nurgal)
Tasuta
Loome koostöös maastikukunsti installatsiooni: “elus” kunsti pajuokstest skulptuurist ning värvirohketest taimedest ja lilledest.

Kella 14.00-19.00 orienteerumisretk "10 punktiga ökovormi" (Eesti Roheline Liikumine, Tartu loodusmaja)
Tartu loodusmaja (Lille 10)
Tasuta

Suvi tuleb! Vihjeorienteerumine Tartu erinevate piknikupaikade vahel annab hea võimaluse suviselt rohelises linnas jalutada või joosta tavapärasest põnevamal ja väljakutsuvamal moel. Lisaks erinevate asukohtade avastamisele saab praktilisi teadmisi algavaks pikniku- ja grillihooajaks. Kõigi osalejate vahel loositakse ka ägedaid auhindu!

Kell 15.00 ekskursioon "Ajalugu botaanikaaias ja botaanikaaed ajaloos" (Tartu Ülikooli botaanikaaed)
Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai 38)
Tasuta
Tartu Ülikooli botaanikaaed on linna keskel asuv roheala, mis on asutatud juba 1803. aastal. Botaanikaaia ajalugu ja kollektsioone tutvustab botaanikaaia juhataja Jüri Sild. Algus on peavärava juures.

Kell 15.00 etteaste "Avasta allikaid!" (Viluste Põhikool)
Tartu loodusmaja park (Lille 10)
Tasuta
Viluste Põhikooli raamatukogu rühmitus "Anonüümsed Papagoid" toob vaatajate ette lühietenduse "Avasta allikaid! Juhendaja on Ene Mähar.

Kell 16.00 puu avastusterada (Tartu loodusmaja)
Tartu loodusmaja park (Lille 10)
Tasuta
Loeme aastarõngaid, uurime puude suhteid seentega ning vaatame millised puud on andnud oma panuse loodusmaja õdusaks tegemisel.

Kell 16.00 Vihmapeenar - mis see on? (Tartu loodusmaja ja 4People OÜ)
Tartu loodusmaja park (Lille 10)
Tasuta
Loodusmaja parki rajatakse sel kevadel vihmapeenar. Mis see on? Milleks vihmapeenar hea on? Kuidas omale vihmapeenart rajada? Vihmapeenart tutvustab Gen Mandre.

Kell 17.00 joogatants (MTÜ Teraapiakoda)
Tartu loodusmaja park (Lille 10)
Tasuta
Joogatantsus loome erinevatest joogaasenditest ja tantsulistest liikumistest muusikas kulgevaid tantsuseadeid. Sissejuhatuseks esitame paar tantsu, seejärel proovime kõik koos ja õpime ära ühe tantsu. Võta võimalusel kaasa joogamatt. Tantsime paljajalu või siis kergetes ja mugavates jalatsites.

NB! Jääb ära. Kell 17.00 õpituba "Teeme ise kõlari!" (SPARK Makerlab)
SPARK Makerlab (Narva mnt 3)
Täispilet 18 eurot, õpilane, tudeng ja pensionär 15 eurot, laps koos täiskasvanuga 15 eurot
Kas teadsite, et tegelikult on iga kõlar mikrofon ning iga mikrofon kõlar? Seletame lahti, mille poolest erineb üks teisest, ja ehitame ise valmis kergekaalulise kõlar-mikrofoni prototüübi. Lisainfo ja registreerumine: https://www.facebook.com/events/430227417332962/

Kell 18.00 ja 19.00 loodusfilmide õhtu (Tartu loodusmaja ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum)
Tartu loodusmaja (Lille 10)
Tasuta
Kavas on loodus- ja keskkonnateemalised filmid, mis jutustavad inimese ja looduse seostest ja vastuoludest.
Kella 18.00-19.00 vaatame filmi "Looduslik Budapest" (Ungari 2007, režissöör Zsolt Marcell Toth). Film pälvis 2007. aastal Matsalu loodusfilmide festivalil kiituskirja. Filmi kommenteerib Tartu Ülikooli botaanika vanemteadur Aveliina Helm. Vaata treilerit
Kella 19.00-20.00 vaatame filmi "Habras maailm" (Eesti 2016, režissöör Ants Tammik). Film pälvis 2016. aastal Matsalu loodusfilmide festivalil parima operaatoritöö preemia kategoorias "Inimene ja loodus". Filmi kommenteerib loodushelide salvestaja Veljo Runnel. Vaata treilerit
Tutvu kogu filmiprogrammiga siin.

Kell 20.00 kontsert: duo SILD (Seto Folk)
Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai 38)
Pilet 6 eurot, kuni 8-aastased tasuta
Seto Folk tuleb Tartu loodusfestivalile külla ja toob muusika kaasa! Botaanikaaias esineb Eesti ja Walesi pärimusmuusika duo SILD. Nende esitluses kõlavad koos nii iidsed regilaulud kui kõmrikeelsed ballaadid, nii tantsulised labajalavalsid kui ka särtsakad džiigid. SILD loob vaikselt võimast muusikat iidsetelt ääremaadelt. Duo moodustavad Sille Ilves (rataslüüra, viiul, kannel, hiiu-kannel, laul) ja Martin Leamon (bouzouki, kitarr, üherealine lõõts). Tutvu nende muusikaga: https://soundcloud.com/sildmusic.

Kella 22.30-00.00 looduslodja tähevaatlusretk (MTÜ Emajõe Lodjaselts)
Algus Sisevete Saatkonnas (Vabaduse puiestee ääres)
Pilet täiskasvanule 10 eurot, õpilasele 6 eurot
Sõidame vaikselt hilisõhtusel Emajõel ning uurime lodjalael lambanahkadel lesides pea kohal kummuvat ilmaruumi. Taevakaardist, tähtkujudest ja vanadest legendidest pajatab tähegiid. Rajuilmaga toimub tähevaatlus lodja trümmikinos spetsiaalse tarkvara abil. Kuum tee hinna sees!

back forward