Fotokonkurss „Metsik linn“

siil
 

Linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ ootab töid võistlustulle

 

 

Loodusfestivaliga käsikäes toimuv fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas. Tänavu on festivali fookuses naabrid meie toas ja õues. Esita oma tööd konkursile 28. märtsist kuni 18. maini.

 

Traditsiooniks saanud fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. Kevadiselt toreda viisina looduse vaatlemiseks julgustame osalejaid linnaloodust tähele panema läbi kaamerasilma. Fotokonkursile saab töid esitada 28. märtsist kuni 18. maini.

 

Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkursile esitatud töid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad oma ala eksperdid Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. Võitjad kuulutatakse välja Loodusfestivali esimesel päeval, 10. juunil enne Linnujämmi sündmust Tartus Emajõe Lodjakojas. Fotokonkursi 20 parima töö galerii riputatakse üles Tartu Ülikooli botaanikaaeda, kus saab seda suve lõpuni uudistada.

 

Selle aasta konkursi toetajad on välja pannud uhkeid auhindu, millest on rõõmu igaühele. Kingikotti on oma panuse andnud: Photopoint, Fotografiska, Naissaare Külalistemaja, Teater Vanemuine, Viru Folk, Eesti Loodusfoto, Eesti Kunstimuuseum, 360 kraadi, Pesapaik, Salibar, MISU OÜ, Ajakiri Looduses, Huggy, Natty, MTÜ Loodusajakiri, Kommipomm, RMK, Tallinna Loomaaed, Pernova Loodusmaja ning
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

 

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestivali programmist, mis sel aastal toimub 10.–15. juuni 2022. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival: „Loodus loob“.

 

Lisateave:
Loodusfestival
loodusfestival@ut.ee
http://loodusfestival.ee/

 

***

 

FOTOD LAE ÜLES SIIN

 

***

 

Linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ kingikotist leiad väärt auhindu

PhotoPoint paneb üldarvestuse peavõitjale välja vabalt valitud foto- ja/või videotehnika tasuta laenutamise võimaluse kuni 1 nädalaks (nimekiri). Esikolmikusse tulnud laste ja noorte võidutööd pärjatakse kinkekaartidega, millega saab Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast www.fotokursus.ee vabalt valida ühe tasuta fotokursuse (v.a sooduskomplektid ja kinkekaardid).

 

Reklaamibüroo Salibar trükib esikoha võidutööd nii üld- kui ka laste ja noorte arvestuses välja suures formaadis, mille saab seinale riputada.

 

Tallinna loomaaed paneb välja külastuspääsmed. Loomaaias on võimalik avastada üle 10 000 isendi ja enam kui 500 liiki/alamliiki.

 

Fotografiska on avatud mõtteviisiga kohtumispaik, kus saavad kokku maailmatasemel fotokunst, aus ja maitsev toit ning muusika. Fotografiska on Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Tallinnas, kuhu oodatakse külla linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ üldarvestuse esikolmiku võitjaid.

 

Suvine heatujuline muusikafestival Viru Folk ootab jalga keerutama ja sel aastal on luubi all meie nelja naabri kultuur, sealhulgas muusika, filmikunst, köök ja palju muud. Viru Folk toimub 12.–14. augustil Käsmus. 

 

Teater Vanemuine annab võimaluse kahele külastada teatrit. Vanemuine on Eesti ainus kolmežanriteater, mille repertuaar ühendab endas nii sõna-, muusika- kui tantsulavastusi.  

 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed annab kahele võitjale õiguse aasta aja jooksul piiramatult külastada TÜ loodusmuuseumit ja botaanikaaia kasvuhooneid.

 

Seiklusfirma 360 kraadi korraldab põnevaid seiklusi looduses ning annab esikoha võitjale meeldejääva matkakogemuse.  

 

2006. aastast avatud Kumu kunstimuuseumi ülesandeks on hoida ja mõtestada Eesti kunsti alates 18. sajandist tänapäevani. Eesti Kunstimuuseum ootab fotokonkursi võitjaid külastama muuseumit. 

 

Pernova Loodusmaja kutsub esikoha võitjaid külastama unikaalse arhitektuuriga külastuskeskust, mis jutustab lugusid kodukoha ja laiema maailma looduse elurikkusest. 

 

Fotokonkursi üldarvestuse esikoha võitja saab suurepärase võimaluse avastada Naissaart ning ööbida Naissaare Külalistemajas

 

Riigimetsa Majandamise Keskuse Soomaa rahvuspargi külastuskeskus tutvustab esikoha võitjatele Soomaad läbi hariva õppeprogrammi. 

 

Kommipomm tootevalikus on üle 600 erineva maiustuse, millest nii mõnigi potsatab võitjate kingikotti. 

 

MTÜ Loodusajakiri pakub põnevat lugemist Eesti Looduse ja Horisondi väljaannetega. 

 

Natty on esimene ja ainus mahedaid pähklivõisid tootev ettevõte. Natty teeb võitjatel suu soolaseks ja ühtlasi ka magusaks. 

 

Eesti Loodusfoto kirjastuse väljaannete hulka kuuluvad loodusega seotud raamatud – monograafiad, erialaajakirjad, teatmeteosed, fotoalbumid ning populaarteaduslikud trükised. Eesti Loodusfoto kingib fotokonkursi võitjatele loodustemaatilisi raamatuid. 

 

Huggy eneseanalüüsipäevikud annavad võimaluse võtta aja maha ja olla iseendaga. Huggy päevikud on justkui retked iseendaga, et jõuda selgusele oma tunnetes ja soovides. Huggy voucheriga saab soodsamalt soetada endale eneseanalüüsipäeviku.  

 

Ajakiri Looduses paneb fotokonkursi võitja silma särama aastatellimusega. 

 

MISU OÜ kingib fotokonkursi võitjatele istutatavad maheseemnepliiatsid. Naturaalsest puidust hariliku pliiatsi otsas on kõrgekvaliteediline zelatiinkapsel, mille sees on taime seemned.   

 

Pesapaik on mittetulundusühing, mille eesmärkideks on läbi linnuõppe ja erinevatel tasemetel linnukoolituste keskkonnahariduse propageerimine, kogukonna teadlikkuse tõstmine erinevate kohapeal pesitsevate või läbirändel olevate lindude kohta. Pesapaik paneb välja põnevad lauamängud. 

 

 

sponsorid

back forward