Fotokonkurss „Metsik linn“

 

Linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ toimub 27. märtsist kuni 7. maini

 

Loodusfestivali programmi kuuluv fotokonkurss „Metsik linn“ toimub kaheksandat korda. 2023. aasta Loodusfestivaliga pööratakse tähelepanu nii avalikele kui ka eraaedadele ja neis peituvatele aaretele, eelkõige looduslikule elurikkusele. Esita oma fotod konkursile 27. märtsist kuni 7. maini. 

Traditsiooniks saanud fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja toob vaatajateni pildikesi linnas leiduvast loodusest. Kevadiselt toreda viisina looduse vaatlemiseks julgustame osalejaid linnaloodust tähele panema läbi kaamerasilma. Töid saab esitada 27. märtsist kuni 7. maini fotokonkursi kodulehel. 

Konkurss toimub kolmes kategoorias: lapsed ja noored (kuni 15-aastased k.a), üldarvestus (16-aastased ja vanemad) ja loodusvaatluskategooria (13-aastased ja vanemad). Loodusvaatluskategoorias esitatud fotode kunstilist taset žürii poolt ei hinnata, kuid jälgitakse fotode sobivust loodusvaatluste tõendusmaterjaliks. Tingimustele vastavate fotode vahel loositakse välja eriauhind. 

Konkursile esitatud töid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad oma ala eksperdid Piret Eensoo, Rene Jakobson, Kaisa Keizars-Aron, Ingmar Muusikus, Kerttu Taggo ja Urmas Tartes. Võitjad kuulutatakse välja Loodusfestivali esimesel päeval, 7. juunil Tartu Ülikooli botaanikaaias. Fotokonkursi 20 parima töö galerii riputatakse üles Tartu Ülikooli botaanikaaeda, kus saab seda suve lõpuni uudistada. 

Selle aasta konkursi toetajad on välja pannud elamusrikkaid auhindu, millest on rõõmu igaühele. Kingikotti on oma panuse andnud: Photopoint, Fotografiska, Teater Vanemuine, Viru Folk, Eesti Loodusfoto, Salibar, Maheseemned.ee, Ajakiri Looduses, Huggy, Natty, MTÜ Loodusajakiri, Kommipomm, RMK, Tallinna Loomaaed, Pernova Loodusmaja, Wösel, Loodusemees, Kino Sõprus, Eestimaa Looduse Fond, Pesapaik, Kadarbiku ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestivali programmist, mis sel aastal toimub 7.–11. juuni 2023. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. 

Lisainfo:  
Loodusfestival  
loodusfestival@ut.ee  
http://loodusfestival.ee  

 

ESITA OMA TÖÖ KONKURSILE

 

 

fotokonkurss 2023

 

 

Linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“
kingikotist leiad väärt auhindu

PhotoPoint paneb üldarvestuse peavõitjale välja vabalt valitud foto- ja/või videotehnika tasuta laenutamise võimaluse kuni 1 nädalaks (nimekiri). Esikolmikusse tulnud laste ja noorte võidutööd pärjatakse kinkekaartidega, millega saab Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast vabalt valida ühe tasuta fotokursuse (v.a sooduskomplektid ja kinkekaardid).

Reklaamibüroo Salibar trükib esikoha võidutööd nii üld- kui ka laste ja noorte arvestuses välja suures formaadis, mille saab seinale riputada.

Tallinna loomaaed paneb välja toredad riidest kotid.

Fotografiska on avatud mõtteviisiga kohtumispaik, kus saavad kokku maailmatasemel fotokunst, aus ja maitsev toit ning muusika. Fotografiska on Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Tallinnas, kuhu oodatakse külla linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitjaid.

Suvine heatujuline muusikafestival Viru Folk ootab jalga keerutama ja sel korral on ees ootamas Briti saarte aasta. Viru Folk toimub 11.–13. augustil Käsmus.

Teater Vanemuine saadab võitja tantsulavastusele „kriis.ID“. Vanemuine on Eesti ainus kolmežanriteater, mille repertuaar ühendab endas nii sõna-, muusika- kui tantsulavastusi.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed annab võitjatele tee- ja maitsesegusid.

Pernova Loodusmaja kutsub võitjaid külastama unikaalse arhitektuuriga külastuskeskust, mis jutustab lugusid kodukoha ja laiema maailma looduse elurikkusest.

Fotokonkursi üldarvestuse esikoha võitja saab suurepärase võimaluse võtta osa Loodusemehe märkamisõpetuse koolitusest.

Riigimetsa Majandamise Keskuse Soomaa rahvuspargi külastuskeskus tutvustab esikoha võitjatele Soomaad läbi hariva õppeprogrammi.

Kommipomm tootevalikus on üle 600 erineva maiustuse, millest nii mõnigi potsatab võitjate kingikotti.

MTÜ Loodusajakiri pakub põnevat lugemist Eesti Looduse ja Horisondi väljaannetega.

Natty on esimene ja ainus mahedaid pähklivõisid tootev ettevõte. Natty teeb võitjatel suu soolaseks ja ütlasi ka magusaks.

Eesti Loodusfoto kirjastuse väljaannete hulka kuuluvad loodusega seotud raamatud – monograafiad, erialaajakirjad, teatmeteosed, fotoalbumid ning populaarteaduslikud trükised. Eesti Loodusfoto kingib fotokonkursi võitjatele loodustemaatilisi raamatuid.

Huggy raamatus „Sädeinimeste lood“ leidub kolmes heategevusaktsioonis esinenud 84 tuntud ja vähem tuntud inspireeriva Eesti inimese isiklikke lugusid, filosoofilisi mõttekäike, aga ka väga praktilisi soovitusi vaimse tervise hoidmiseks.

Ajakiri Looduses paneb fotokonkursi võitja silma särama aastatellimusega.

Maheseemned.ee kingib fotokonkursi võitjatele seemnekomplektid.

Pesapaik on mittetulundusühing, mille eesmärkideks on läbi linnuõppe ja erinevatel tasemetel linnukoolituste keskkonnahariduse propageerimine, kogukonna teadlikkuse tõstmine erinevate kohapeal pesitsevate või läbirändel olevate lindude kohta. Pesapaik paneb välja harivad raamatud.

Kadarbiku mahlad on valmistatud värskelt pressitud puu- ja köögiviljadest ning vaid õrnalt pastöriseeritud, et säiliksid on kõik kasulikud vitamiinid. Kadarbiku mahladele pole lisatud mingeid säilitus-, värv- ega magusaineid. Kadarbiku panustab kingikotti kosutavate mahladega.

Kino Sõprus pakub võitjatele kinoelamust.

Eestimaa Looduse Fond annab võimaluse kuulata loodushelisid. ELF kingib võitjatele CD-plaate „Pastoraal – helirännak põldudel ja heinamaadel“.

Wösel pakub võitjatele turgutavaid Shrub glögi joogipõhjasid.

 

fotokonkurss Eestis

 

back forward