Linnujämm 2021

Linnujämm 2021

 

Loodusfestival kutsub Linnujämmile – pühapäeval, 13. juunil kell 18 saavad Tartu Ülikooli botaanikaaia alpinaariumilaval kokku linnud, helikunstnikud ja sõnasepad, et panna pidulik punkt seitsmendale Loodusfestivalile.

Selle nädala jooksul, 7.–13. juuni, toimub Loodusfestival. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Selle aasta festival keskendub koostööle looduses – selleks on festivali programmi koondatud 70 erinevat sündmust üle Eesti. Piduliku punkti paneb festivalile kontsert Linnujämm.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega. Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad Eestis elava linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest.

Lindudest jämmivad suitsupääsukeronktederkuldnokk ja põldlõoke, kellega koos musitseerivad muusikud Kulno MalvaMaarja SoomreLeanne BarboMartin KuuskSänni Noormets ja Pille-Rite Rei koos Andre Maakeriga. Luuleridu seavad poeedid Aliis AalmannAdam CullenKrista Ojasaar ja Kristel Algvere. Linnujämmi juhib bioloog ja loodushäälte salvestaja Veljo Runnel.

Haara kaasa piknikutekk ja tule naudi õdusat õhtut Tartu Ülikooli botaanikaaias 13. juunil kell 18. Sündmus on tasuta. Linnujämm kantakse otseülekandena üle ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Youtube kanalil.

Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Kirjanike Liidu Tartu osakonnaga. Linnujämmi toetab Tartu linn. Artistide ja pealtvaatajate turvalisust tagab Viking Security.

Lisainfo:
Loodusfestival
loodusfestival@ut.ee
www.loodusfestival.ee

Linnujämm
Foto: Silvia Luik