Loodusfestival 2020

Loodusfestival 2020

Loodusfestival 2020 kutsus kõiki digitaalselt loodusesse

Üha enam kasutavad inimesed looduses liikudes ja selle avastamiseks digitaalseid seadmeid. Telefoniga info talletamine ei ole enam ammu uudiseks, fotoaparaatidest ja diktofonidest rääkimata. Matkaradade ja puhkamise võimaluste kohta teabe saamiseks, enese positsioneerimiseks aga ka meid ümbritseva kohta andmete ja muu info saamiseks kasutame samuti igapäevaselt käepäraseid digilahendusi. Digivõimalustest inspireerituna on ka 2020. aasta Loodusfestivali teemaks „Digitaalselt loodusesse“.

Digiloodus pakub palju enamat ning ei ole pelgalt ekraanilt vastu vaatav loom, taim või seen andmebaasis. Nutirakendused loovad täiesti uusi võimalusi elus- ja eluta looduse uurimiseks, tundma õppimiseks ja säilitamiseks või ka taaselustamiseks. Digiloodusega avame looduse seni peidetud tahud. Loodusfestival kutsub kõiki digitaalselt loodusesse.

Loodusfestival „Digitaalselt loodusesse“ toimus 6.–8. augustil 2020. Seoses Covid-19 leviku ja Eestis kehtinud eriolukorra tõttu otsustas festivali korraldusmeeskond esialgselt juunisse planeeritud festivali avaliku programmi ja linnalooduse päeva edasi lükata.