Fotokonkurss "Metsik Linn"

 Tänavuse fotokonkursi reklaamplakatil on kasutatud eelmise aasta võidutööd. Foto autor on Tanel Kindsigo.

Juba traditsiooniks saanud Loodusfestivaliga käsikäes fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas. Tänavu kuuendat korda toimuva festivali fookuses on digitaalsed võimalused, mis aitavad avastada loodust senisest paremini.

Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele.

Kultuuriministeeriumi poolt on 2020. aasta nimetatud digikultuuri teema-aastaks, millest ajendatuna on tänavu Loodusfestivali teemaks „Digitaalselt loodusesse“, mis pakub palju võimalusi elus- ja eluta looduse uurimiseks, tundma õppimiseks ja säilitamiseks või ka taaselustamiseks. Fotokonkursil innustame inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama – mis oleks kohasem digikultuuriaastale, kui teha seda läbi kaamerasilma!

Fotokonkursile saab töid esitada 1. aprillist kuni 20. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Esitatud fotosid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu sel aastal kuuluvad Piret EensooRene JakobsonKaisa Keizars-AronIngmar MuusikusKerttu Taggo ja Urmas Tartes.

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestival 2020 programmist. Loodusfestival toimub augustis 2020.

Lisainfot vaata SIIT

AUHINDADESSE PANUSTAVAD: PhotoPoint, SalibarPetrone Print, Viru Folk ja Cotton.

 

Auhindadesse panustajad

 

Selle aasta fotokonkursi võitjaid ootavad magusad auhinnad:

PhotoPoint pani üldarvestuse peavõitjale välja vabalt valitud foto- ja/või videotehnika tasuta laenutamise võimaluse (nimekiri: www.photopoint.ee/rent) kuni 1 nädalaks. Esikolmikusse tulnud laste ja noorte võidutööd pärjatakse kinkekaartidega, millega saab Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast www.fotokursus.ee vabalt valida ühe tasuta fotokursuse (v.a sooduskomplektid ja kinkekaardid.). Kas pole mitte fantastiline?

Trükifirma Salibar lubas esikoha võidutööd nii üld- kui ka laste ja noorte arvestuses suures formaadis välja trükkida. Milline tore jäädvustus seinale!

Kirjastus Petrone Print pistis iga võitja kingikotti ühe „Minu“-sarja raamatu, et suvel rannas lesides või looduses uidates puhkehetkedel igavus peale ei tükiks.

Cotton kingib igale võitjale mõnusa mütsi, et looduses kõrvad soojas oleks või rannas päikesepistet ei saaks.

Viru Folk annab võimaluse osa saada suvisest heatujulisest muusikafestivalist Käsmus, kus sel aastal saab Norra viiside järgi jalga keerutada.

back forward