Fotokonkurss "Metsik Linn"

 Tänavuse fotokonkursi reklaamplakatil on kasutatud eelmise aasta võidutööd. Foto autor on Tanel Kindsigo.

Juba traditsiooniks saanud Loodusfestivaliga käsikäes fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas. Tänavu kuuendat korda toimuva festivali fookuses on digitaalsed võimalused, mis aitavad avastada loodust senisest paremini.

Fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. See on ainus omasugune fotokonkurss Eestis, mis keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele.

Kultuuriministeeriumi poolt on 2020. aasta nimetatud digikultuuri teema-aastaks, millest ajendatuna on tänavu Loodusfestivali teemaks „Digitaalselt loodusesse“, mis pakub palju võimalusi elus- ja eluta looduse uurimiseks, tundma õppimiseks ja säilitamiseks või ka taaselustamiseks. Fotokonkursil innustame inimesi linnaloodusele rohkem tähelepanu pöörama – mis oleks kohasem digikultuuriaastale, kui teha seda läbi kaamerasilma!

Fotokonkursile saab töid esitada 1. aprillist kuni 20. maini. Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Esitatud fotosid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu sel aastal kuuluvad Piret EensooRene JakobsonKaisa Keizars-AronIngmar MuusikusKerttu Taggo ja Urmas Tartes.

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestival 2020 programmist. Loodusfestival toimub 4.–7. juuni 2020.

Lisainfot vaata SIIT

AUHINDADESSE PANUSTAVAD: PhotoPoint, SalibarPetrone Print, Viru Folk ja Cotton.

Auhindadesse panustajad

 

 

 

back forward