Linnujämm

osta piletidLinnujämm on kontsert, kus Lodjakoja suurel laval kohtuvad nii kodu- kui välismaised muusikud ja luuletajad, kelle poolt ettekantavad teosed on saanud inspiratsiooni linnulaulust, linnupärimusest või lindudega seotud isiklikest kogemustest.

Linnujämmi eel toimuvad linnupesade sarja üritused.
Uuri linnupesi ja tule kohale!

***

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus esitavad muusikud ja luuletajad lindudest inspiratsiooni saanud loomingut, olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus. Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

linnujämmLinnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad konkreetse linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest.

Sel aastal on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks tulevad interpreteerimisele ööbik, ronk ja Eesti aasta lind kägu.

Sellel aastal osalevad muusikud David Rothenberg (US), Daahoud Salim (ES), duo Maarja Soomre ja Maili Metssalu (EE), kammerkoor SoLeMiJo (EE) ning kirjanikud Doris Kareva (EE), Penny Boxall koos löökpillimängija Jane Boxalliga (GB), Ville Hytönen (FI), Øyvind Rangøy (NO), häälutusluulet esitab Roomet Jakapi (EE) ja toetava helipanoraami loob muusik Taavi Tulev (EE).

 

Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Kontsert kestab 90 minutit. Piletid saab soetada Piletilevist.

Linnujämm on osa Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalist, mis toimub 5.–15. juunini, ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Linnujämmi korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Linnujämmi toetavad SA Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital ja Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programm (PICE).

Tegu on avaliku üritusega. Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.

Lisateave:
Loodusfestival
www.loodusfestival.ee
loodusfestival@ut.ee

back forward