Eesti koolid alustavad esimest loodusvaatluste minimaratoni

Kolmapäeval, 1. mail algab esimene loodusvaatluste minimaraton koolidele. Tegemist on Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia algatusega, mis kutsub õpilasi kooliümbruse või muu paiga elurikkust kaardistama ja oma vaatlustest teada andma.

Esimesel loodusvaatluste minimaratonil osaleb 34 kooli üle Eesti. Mitmes paigas tulevad noortele loodushuvilistele appi liigieksperdid, kes aitavad õpilastel linnu-, taime- või putukaliike määrata. „Loodusvaatluste minimaraton aitab loodusõpet mitmekesistada. Loodusvaatluste tegemine võimaldab koolitunnis saadud teadmisi praktikas kinnistada,“ rääkis loodusvaatluste minimaratoni üks korraldajatest, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Õpetajad saavad valida endale sobiva ajavahemiku 7. juunini, mil õpilastega piiratud aja jooksul eluslooduse liike kaardistada. Minimaratonil tehtud vaatlused on avalikud ja nendega saab tutvuda eElurikkuse andmeportaalis. Sügisel oodatakse aktiivsemaid osalejaid Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse seminaripäevale, kus õpilased saavad oma minimaratoni kogemust teiste osalejatega jagada.

Loodusvaatluste minimaraton toimub 2024. aastal esimest korda. Tegemist on loodusvaatluste maratoni mugandatud versiooniga haridusasutustele. Loodusvaatluste maratoni ja minimaratoni korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos partneritega üle Eesti. Vaatlusmaratonide toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute keskus.


Lisateave:

Külli Kalamees-Pani
loodusvaatluste minimaratoni korraldaja
kulli.kalamees-pani@ut.ee
5342 5101


Margit Hirv
loodusvaatluste minimaratoni korraldaja
margit.hirv@ut.ee
523 9736