Loodusest ja loovusest inspireeritud perepäev botaanikaaias pakub elamusi nii väikestele kui ka suurtele 

Pühapäeval, 9. juunil kohtuvad Tartu Ülikooli botaanikaaias Loodusloovusfestivali partnerid, et üheskoos pakkuda loodushariduslikke ja meelelahutuslikke tegevusi. Sündmus on kõigile tasuta. 

Perepäeva tegevused algavad hommikul kell 10 ja kestavad kuni botaanikaaia sulgemiseni kell 21. Töötoad on avatud kell 10–14, seminarid ja ekskursioonid toimuvad kell 13–16 ning õhtune kontsert toimub kell 18–21. Kogu päeva jooksul pakub alkoholivabasid joogielamusi spetsiaalselt kohale vuranud rändbaar Kaine Kärbes. Perepäeval saab nautida botaanikaaia ilu, sirvida loodusajakirju, tutvuda korraldajatega ning veeta aega sõprade ja perega. 

Liikumine roheluses lõõgastab  

Perepäeval võta osa shindo tundidest, mis toimuvad suurte puude varjus botaanikaaia piknikualal kell 9 ja 12. Riina Kasterpalu juhendamisel tehakse mõnusas roheluses harjutusi, mis aitavad leevendada pingeid seljas, õlavöötmes ja kaelas. Tund sobib mis tahes füüsilise vormi puhul ega vaja eririietust. Vajalik on eelregistreerumine riina@tulesina.ee. 

Meisterdamise rõõm kõigile 

Perepäeval saab osaleda erinevates meisterdamise töötubades ja valmistada näiteks linnupesakaste ja seenepakke. Kunstihuvilised saavad proovida joonistamist loodusteemadel või meisterdada taimeseemnetega, katsetada valgustundliku paberiga ja palju muudki. Töötoad sobivad igas vanuses osalejatele, pakkudes loovuse arendamist ja teadmiste kogumist. 

Toiduelamusest toiduturvalisuseni 

Ise toidu kasvatamine ja põllukultuuride tundmine pakub rõõmu, aga tagab ka toiduturvalisuse. Perepäeva töötubades saavad osalejad teada, kuidas kasvatada linnas toitu ning ise valmistada pannkooke ja hummust ning kuidas kasutada käepäraseid vahendeid maitsva toidu valmistamiseks. Jagatakse ka toidu kasvatamise nippe, toimub seemnevahetus! 

Kuula ja arutle kaasa 

Perepäeva keskel toimub kolm üritust, mis sobivad eelkõige suurematele. Veevabade käimlate seminaril tutvustatakse nende olulisust ning tähtust praegu ja tulevikus. Toimub ka aasta linnu lühiettekanne. Ühtlasi on perepäeval viimane võimalus külastada Hiiumaa ülaste näitust koos näituse kuraatori Olesja Escueriga. 

Kontsert paneb perepäevale meeleoluka punkti 

Mr. Garfield loob muusikat, mis on inspireeritud loodusest ja mille rütmid loovad võimaluse päev õhtusse veeretada rõõmsa muusika ja tantsuga. Oodata on ka üllatusesinejat. Mis oleks veel vahvam, kui veeta sume õhtu botaanikaaias. 

Perepäeva korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Maaülikool, Võrtsjärve õppekeskus ja Mahekeskus, Eesti Ornitoloogiaühing, Emajõe Aed, Liina Lember, Linnuvaatleja, Loodusajakiri, Peep Tobreluts, Peipsi Koostöö Keskus, Riina Kasterpalu, Tartu Linnaraamatukogu Seemneraamatukogu, Tartu Maheaed. 

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival toimub 5.–15. juunini. Festival avatakse 5. juunil kell 13 Tartu Ülikooli botaanikaaia roosimajas, kus võtavad sõna Urmas Kõljalg, Timo Maran, Tõnu Esko ja Valdur Mikita. Muusikalist meelelahutust pakub Carlotta Põdra. Avamisele on oodatud kõik huvilised. 

Loodusloovusfestival kuulub kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koos kaaskorraldajatega üle Eesti. Festivali partnerid on SA Tartu 2024, Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus.